BrainMax Pure Chilli sauce – Plum 200ml

Tento unikátní kus BrainMax Pure Chilli sauce - Plum 200ml od odblíbeného výrobce BrainMax můžete najít právě opravdu levně. Právě teď jen za 200 Kč
Cena: 200 Kč

Pokud jste milovníci chilli omáček, vytvořili jsme speciální BrainMax Pure chilli omáčku se švetkami. Kromě jedné z nejpálivějších chilli papriček Habanero obsahuje omáčka švestky, které svou nasládlou chutí skvěle doplňují ostré chilli. Chuť jsme dotáhli kvalitní himalájskou solí, italským vinným octem, třtinovým cukrem, cibulí a česnekem. Z koření v omáčce najdete římský kmín, koriandr, zázvor, bazalku, skořici a kardamom. BrainMax Pure chilli omáčka je ručně vyráběná v České republice a každá chilli paprička je pečlivě kontrolovaná, abychom tak mohli zaručit výslednou kvalitu a chuť omáčky. Omáčka neobsahuje žádná barviva, konzervanty, přidané aroma a zahušťovadla. Taktéž nejsou použity žádné extrakty ani sušené chilli.

Papričky Habanero, které jsou základem omáčky, se řadí mezi jedny z nejpálivějších papriček vůbec. Mají několik barevných variant, ale nejběžnější je oranžová a červená. Habanero původně pochází z Amazonie. Jejích skóre pálivosti se udává kolem 300 000 SHU (Scovilleově stupnici), záleží na odrůdě i původu. Pálivost papričky má na svědomí látka kapsaicin, jejiž množství určuje také stupeň pálivosti. Pikantnost není vše, čím se mohou chilli papričky Habanero pochlubit. Kapsaicin má také proti***ětlivé vlastnosti a samotné papričky jsou plné vitamínu C. Na pozoru by se měli mít ale ti, kteří trpí na chronické pálení žáhy nebo žaludeční vředy.

V BrainMax Pure chilli omáčce jsme zkombinovali chilli papričky Habanero se sladkou chutí švestek. Omáčka je dochucená nejkvalitnější himalájskou solí, italským vinným octem v BIO kvalitě, třtinovým cukrem, cibulí a česnekem. Příjemné aroma dává omáčce směs koření, kterému vévodí římský kmín a dále koriandr, zázvor, bazalka, skořice a kardamom. Díky papričkám Habanero a švestkám vznikla výborná chuť omáčky, kterou si můžete dopřát ke grilovanému masu nebo do salátů.

Po otevření skladujte v lednici.

Jednotlivé druhy papriček mají také různý stupeň pálivosti. Ta se udává ve takzvané Scovilleově stupnici pikantnosti. Stupeň pikantnosti se dále může lišit na tom, kde a jak byly chilli papričky pěstovány. Ale co dělá chilli papričky tak pálivé? Je to bioaktivní látka zvaná kapsaicin. A platí zde přímá úměra. Čím více kapsaicinu paprička má, tím je pálivější.

Přednosti BrainMax Pure Chilli omáčky:

  • Bez konzervantů a barviv.
  • Pouze z čerstvých chilli papriček.
  • Z prvotřídních surovin.
  • Regionální výrobek.
  • Vhodné ke grilovanému masu, zelenině i mořským plodům.

SLOŽENÍ:

obsahuje: švestky, papričky Habanero, jablečná šťáva, třtinový cukr, vinný ocet, růžová sůl, směs koření

DÁVKOVÁNÍ:

Užívejte dle potřeby

SKLADOVÁNÍ

Na chladném, suchém a temném místě.

Průměrné nutriční informace

ve 100 ml
Energetická hodnota 372 kJ (4%*)
Energetická hodnota 88 kCal (4%*)
Bílkoviny – proteiny 0,91 g (2%*)
Sacharidy – uhlohydráty 19,16 g (7%*)
z toho cukry 16,05 g (18%*)
Tuky 0,41 g (1%*)
z toho nasycené mastné kyseliny 0,06
Sůl 1,19 g (20%*)

Další produkty z kategorie Iontové nápoje

Další produkty od výrobce BrainMax


Top