GymBeam Palatinóza 1000 g

Oblíbený výrobek GymBeam Palatinóza 1000 g od kvalitní značky GymBeam snadno najdete tady teď za výprodejovou cenu. Teď v akci 289 Kč
Cena: 289 Kč

Palatinóza, známá také jako izomaltulóza, je sacharid, který je užitečný jako zdroj pomalu vstřebávané energie pro sportovce. Je také vhodný jako alternativa cukru. Může se používat jako předtréninkový doplněk i jako náhrada cukru ve sladkých receptech.

Palatinóza je pomalu vstřebatelný sacharid, který lze použít jako alternativu cukru nebo zdroj pomalu vstřebatelné energie před nebo během tréninku

Palatinóza, také pomalu vstřebatelný sacharid se sladkou chutí. Používá se jako vhodnější alternativa cukru nebo jakozdroj energie s postupným uvolňováním pro sportovce. Se svou krystalickou strukturou a bílou barvou se velmi podobá bílému cukru. Podobně jako cukr (sacharóza) jedisacharid složený z glukózy afruktózy. Na rozdíl od sacharózy se všakvstřebává do krve pomaleji, uvolňuje se a poskytuje tělu energii postupně. To potvrzuje i její nízký glykemický index, který se připisujeodlišným chemickým vazbám mezi monosacharidy glukózou a fruktózou.

Palatinózu ocení sportovci a aktivní lidé, kteří se věnují především vytrvalostním aktivitám. Je vhodný pro běhání, cyklistiku nebo plavání. Chcete-li jej použít jako kvalitní zdroj energie před tréninkem,smíchejte jej s vodou a vypijte asi 30 minut před aktivitou. Můžete jej však použít i k doplnění energie během dlouhého vytrvalostního výkonu jako je několikahodinový běh nebo jízda na kole. Výhodou palatinózy je, že díky pomalému vstřebávání pomáhá doplňovat cukr a energii pro svaly postupně v průběhu celé aktivity.

Tímto sacharidem můžete nahradit klasický bílý cukr a použít ho koslazení pokrmů. Je také vhodný při hubnutí. Konzumace potravin obsahujících palatinózu místo jiných cukrů totiž vede k snížení vzestupu hladiny glukózy (cukru) v krvi po jejich konzumaci ve srovnání s potravinami s cukrem (sacharózou). Zajímavé je, že stejnou měrou přispívá i k zachování mineralizace zubů.

Postupné uvolňování energie je užitečné i v případě, že se potýkámes pocity nedostatku energie nebos chutí na sladké. Pokud chcete palatinózu použít jako alternativu cukru, můžete ji přidat do svých oblíbených sladkých dezertů, koláčů nebo palačinek a dalších sladkých receptů. Hodí se také k ochucení čaje, kávy a dalších nápojů.

Palatinóza je univerzálním doplňkem kuchyně i jídelníčku sportovce, kterému pomáhá snadněji dosahovat sportovních cílů a cílů zdravého životního stylu.

Palatinóza & její výhody

 • známá také jako isomaltulóza
 • disacharid složený z glukózy a fruktózy
 • má krystalickou strukturu a bílou barvu
 • pomalu se vstřebává
 • má nízký glykemický index
 • dodává tělu energii postupně
 • vhodný jako alternativa cukru
 • vhodný při hubnutí
 • pomáhá omezit výkyvy hladiny cukru v krvi
 • přispívá k zachování mineralizace zubů
 • ideální jako zdroj pomalu vstřebatelného cukru pro sportovce
 • měl by se užívat před a během tréninku
 • vhodné pro běžce, cyklisty, plavce a další vytrvalostní sportovce
 • může se přidávat do sladkých pokrmů a dezertů
 • vhodné pro slazení nápojů

Složení

Palatinose™ (isomaltulóza – zdroj glukózy a fruktózy).

Doporučené použití

Smíchejte 1-2 odměrky (20-40 g) s 250-500 ml vody. Užívejte jednou denně.

Nutriční hodnoty

Nutriční hodnoty 100 g 40 g (1 porce) *RDI
Energetická hodnota 1615 kJ/ 380 kcal 646 kJ/ 152 kcal 8 %
Tuky 0 g 0 g 0 %
– z toho nasycené mastné kyseliny 0 g 0 g 0 %
Sacharidy 95 g 38 g 15 %
– z toho cukry 95 g 38 g 42 %
Bílkoviny 0 g 0 g 0 %
Sůl 0 g 0 g 0 %

*Doporučený denní příjem průměrného dospělého člověka (8400 kJ/ 2000 kcal).

Upozornění

Nepřekračujte doporučený denní příjem. Tento výrobek není náhradou pestré a vyvážené stravy. Výrobek není určen pro děti, těhotné a kojící ženy. Uchovávejte mimo dosah malých dětí. Skladujte na suchém místě mimo dosah přímého slunečního záření při pokojové teplotě.

Informace o alergenech:

Může obsahovat stopy lepku, sóji a mléka.

Další produkty z kategorie Gainery

Další produkty od výrobce GymBeam


Top